Sprzedaż mieszkania na rynku warszawskim

szybka-sprzedaz-mieszkania-w-warszawie
Szybka sprzedaż mieszkania w Warszawie 2020

Od wielu lat można zaobserwować silny popyt na mieszkania zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Jest to niewątpliwie bardzo dobra wiadomość dla osób oferujących swoje mieszkania na sprzedaż. Jednak trzeba dobrze się przygotować do tego, aby wiedzieć, jak sprzedać mieszkanie w Warszawie szybko i bezpiecznie. 

Aby sprzedać mieszkanie w Warszawie, należy umiejętnie się do tego przygotować. Bardzo często większość właścicieli stara się sprzedać nieruchomość na własną rękę, aczkolwiek nie zawsze jest to dobrym pomysłem. Największym błędem jaki popełnia sprzedający to wystawianie nieruchomości po zawyżonej cenie, by zostawić sobie margines do negocjacji. Kupujący może od razu odrzucić zbyt drogą ofertę lub podejrzliwie podchodzić do nagle przecenionej nieruchomości.

Umieszczenie atrakcyjnie przygotowanej oferty w internecie to warunek konieczny rozsądnego podejścia do procesu sprzedaży.

Potencjalny Klient poza ceną mieszkania zwraca również uwagę na takie szczegóły jak dobrej jakości zdjęcia, które odzwierciedlają faktyczny wizerunek lokalu. Opis mieszkania powinien zawierać wszystkie istotne dane dla kupującego, w tym także np. informacje wysokości czynszu oraz przeprowadzonych remontach. Warto również uwzględnić to, z jakiego okresu pochodzi mieszkanie. Większą popularnością cieszą się lokale w budynkach ze ścianami murowanymi, a nie wykonanymi w technologii wielkiej płyty. Jeśli budynek został ocieplony, to korzystne jest podanie tej wiadomości, gdyż oznacza to mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Dobrze jest również poświęcić trochę czasu na przygotowanie mieszkanie do sprzedaży. Gruntowny remont, którego koszt przekracza kilkadziesiąt tysięcy złotych, raczej nie zwróci tej kwoty w cenie zakupu. Warto jednak wykonać drobne zmiany, które przy nakładzie np. od 2 do 10 tysięcy złotych, znacznie podwyższą wartość nieruchomości. Poza tym kupujący, widząc ładny i odnowiony lokal o wiele szybciej zdecydują się na jego zakup.

Skup nieruchomości – postaw na fachowców od szybkiej sprzedaży

Jeżeli z różnych względów potrzebujesz szybko sprzedać mieszkanie, a nie masz czasu na samodzielną sprzedaż i zastanawiasz się, jak szybko sprzedać mieszkanie, w takiej sytuacji warto skorzystać z usług skupu nieruchomości.

Skup nieruchomości prowadzą wykwalifikowani fachowcy, którzy w każdej chwili udzielą nam kompleksowego doradztwa. Dlatego warto skontaktować się ze skupem jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji. Rozmowa ze specjalistą z pewnością pomoże rozwiać  wszelkie wątpliwości.

Procedura współpracy ze skupem nieruchomości jest prosta, a każdy przypadek traktowany jest w sposób indywidualny. Wystarczy jedynie uzupełnić formularz, który znajduje się na oficjalnej stronie internetowej – trwa to zaledwie kilka minut. Przesłane informacje umożliwiają wstępną wycenę nieruchomości. Jeśli kwota nie będzie satysfakcjonująca, to w dowolnym momencie można zrezygnować ze współpracy. Warto wspomnieć, że wycena jest bezpłatna. Dużą korzyścią jaką oferuje firma skupująca nieruchomości jest fakt, że wszystkie kwestie administracyjne lub prawne regulowane są przez specjalistów zatrudnionych w firmie. Jest to sporym ułatwieniem dla sprzedawcy, który obawia się nadmiaru obowiązków. Nie każdy wie, że sprzedać można również część udziałów, czy też zadłużoną nieruchomość. Przeszkody nie stanowią nawet lokatorzy.  Sprzedając swoje mieszkanie do skupu, mamy gwarancję szybkiej sprzedaży, jak również gotówki od ręki.

W dużym mieście najłatwiej jest sprzedać mieszkanie

Najwięcej możliwości dotyczących sprzedaży mieszkania znajdziemy w dużych miastach, ponieważ wiąże się to z liczbą zamieszkujących tam osób. Czym zatem kierują się klienci i jak sprzedać mieszkanie w Wrocawiu, aby nie trwało to miesiącami? Wystarczy zwrócić uwagę na kilka wskazówek, aby następnie przeanalizować je i zastosować w praktyce.

Będąc sprzedawcą warto spojrzeć na nieruchomość oczami nabywcy, co pozwoli ustalić specyficzne potrzeby, preferencje i wiek potencjalnych odbiorców oraz zastanowić się jak do nich dotrzeć. 

Potencjalny kupujący baczną uwagę zwraca na cenę za jaką wystawiona jest nieruchomość. Na wysokość ceny wpływa szereg czynników, m.in.: lokalizacja nieruchomości, metraż i standard lokalu, wysokość kosztów utrzymania, wiek oraz stan techniczny budynku. Przeszacowana cena ofertowa, nawet najatrakcyjniejszej nieruchomości, nie zyska realnego zainteresowania potencjalnych kupców. Dlatego często lepiej zredukować cenę mieszkania do poziomu rynkowego lub nieco poniżej jego wartości, aby w konsekwencji przyciągnąć zainteresowanych.

Sprzedaż mieszkania może odbyć się zarówno indywidualnie, jak również przy pomocy pośrednika, który znaczną część obowiązków weźmie na siebie. Wybierając opcję pośrednictwa, trzeba liczyć się z kosztami. Cenę usług możesz negocjować. Wynagrodzenie pośrednika zależy od jego wkładu pracy i wartości nieruchomości. Jeśli jednak zdecydujesz się na poszukiwanie kupca na własną rękę, umieść informację o chęci sprzedaży w prasie lokalnej, na tablicach ogłoszeń, na specjalnych portalach internetowych (np. www.gratka.pl) oraz rozgłoś je wśród znajomych. Do potrzeb internetowych ogłoszeń musisz zrobić kilka zdjęć mieszkania. Ważne, aby miały one dobrą jakość. Pomieszczenia fotografowane powinny być dokładnie posprzątane. Teraz pozostaje tylko oczekiwanie na kupca.

Jeśli uda Ci się znaleźć kupca na swoje mieszkanie, pozostaje już tylko finalizacja transakcji. Z chwilą podpisania aktu notarialnego przestaniesz być właścicielem mieszkania. Będziesz miał za to pieniądze, tak bardzo ci teraz potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *