Jak sprzedać mieszkanie w krótkim czasie?

jak szybko sprzedać mieszkanie

Sprzedaż własnego mieszkania często bywa nie lada wyzwaniem, ponieważ składa się szeregu różnych czynników. Co za tym idzie, czas sprzedaży może wahać się od jednego dnia do nawet paru lat, jeśli oferta nie jest wystarczająco atrakcyjna dla klientów.

Czasami można znaleźć ogłoszenie sprzedaży mieszkania z lokatorem. W takiej sytuacji nie każdy podejmie się zakupu takiej nieruchomości, gdyż nikt nie chce obciążać się dodatkowymi problemami. W takim razie, jak sprzedać mieszkanie z lokatorem? Czy jest to wogóle możliwe?

Oczywiście. W przypadku, kiedy żadne możliwe sposoby dogadania się z lokatorem lub szybkiego eksmitowania go z budynku nie odniosą upragnionego skutku, właścicielowi pozostaje sprzedaż mieszkania. Najczęściej odbywa się to kosztem ceny nieruchomości, która w zależności od lokatora może zbliżyć się do właściwej wartości mieszkania lub znacznie ją obniżyć. Chcąc sprzedać mieszkanie w krótkim czasie, warto unikać pośredników, ponieważ kupujący zdają sobie sprawę z tego, że cena za mieszkanie będzie wyższa, gdyż należy pokryć wynagrodzenie pośredników. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług skupu nieruchomości. Mamy wtedy pewność, że mieszkanie zostanie sprzedane nawet w ciągu 24 godzin. Tak więc, szybka sprzedaż mieszkania , może być trudna, ale możliwa.

Sprzedaż zadłużonego mieszkania

Ostatnie lata pokazują, jak często osoby posiadające własne mieszkanie popadają w różnego rodzaju zadłużenia. Mogą to być mieszkania obciążone kredytem hipotecznym lub nieruchomość obciążona jest hipoteką związaną z pożyczką bankową lub pozabankową. Inne zadłużenia to takie, w których właściciele nie spłacali regularnie zobowiązań wobec wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni. Każdy, kto posiada zadłużone mieszkanie i nie widzi perspektyw na uregulowanie długu, często decyduje się na sprzedaż swojego lokum.

Dla osób zainteresowanych, sprzedaż zadłużonego mieszkania może być problemem, ze względu na dużą konkurencję rynkową, gdzie mieszkania zadłużone zwykle nie wzbudzają zainteresowania. Dlatego próby szukania potencjalnego kupca na własną rękę, często kończy się fiaskiem i stratą czasu.

Jak więc sprzedać zadłużone mieszkanie?

Kiedy nie widzimy już szans na sprzedaż zadłużonego mieszkania, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług skupu zadłużonych mieszkań. Jest to w zasadzie jedyna szansa na pozbycie się zadłużonego lokalu.

W skupie pracują osoby doświadczone, które współpracują z prawnikami, dlatego sprzedaż zadłużonego mieszkania jest bezpieczna dla obydwu stron transakcji. Przystępując do aktu notarialnego, w pierwszej kolejności spłacany jest wierzyciel, gdzie w ten sposób dotychczasowy właściciel mieszkania zostaje zwolniony z długu, a następnie reszta kwoty przekazywana jest na rachunek sprzedającego. Następnie zostaje wykreślona hipoteka z księgi wieczystej. W ten sposób dochodzi do spłaty zadłużenia, które najczęściej wynika z umowy kredytowej, z umowy z bankiem lub pożyczek typu chwilówki, pożyczki prywatnej obciążającej hipotekę lub też z zadłużenia, które powstało wskutek zajęcia komorniczego.

Po uporaniu się ze wszystkimi formalnościami prawnymi, właściciel skupu będzie mógł sprzedać mieszkanie nieco drożej. Wymaga to jednak sporo czasu, a niekiedy pojawiają się dodatkowe komplikacje związane np. ze współwłasnością zadłużonej nieruchomości.

Czy można sprzedać udziały w nieruchomości?

Bywają sytuacje, kiedy właścicielami jednej nieruchomości jest kilka osób. Chcąc sprzedać swoją część, nie warto zajmować się tym na własną rękę, ze względu na skomplikowaną sytuację pod względem formalnym i prawnym. Zatem w jaki sposób sprzedam udziały w nieruchomości?

Chcąc szybko i bezpiecznie sprzedać udziały w nieruchomości, dobrze jest powierzyć je doświadczonym ekspertom, którzy prowadzą skup udziałów w nieruchomości. Niewątpliwie jest to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie minimum formalności. Jeśli zdecydujesz się na sprzedaż udziałów w skupie, wystarczy, że na początek wypełnisz formularz, który

dostarczy niezbędnych informacji o nieruchomości. Po otrzymaniu wszystkich potrzebnych informacji, dowiesz się, jaką kwotę można otrzymać. Kiedy jest ona zadowalająca, można przejść do dalszych procedur dotyczących omówienia warunków umowy. Warto wspomnieć o tym, że sprzedając swoje udziały, nie trzeba posiadać zgody pozostałych udziałowców. Jest to bardzo korzystne, ponieważ w ten sposób unikniemy sytuacji blokowania sprzedaży przez współwłaścicieli. Jest to powszechnie spotykane zjawisko, z którym ciężko jest sobie poradzić. Gwarancją skupu jest szybka gotówka, co jest dobrą wiadomością dla osób, które chcą szybko spieniężyć swoje udziały. Co więcej, nie trzeba czekać, aż znajdzie się osoba chętna na wykupienie udziałów. Właśnie dlatego cały proces może został zwykle załatwiony w przeciągu kilku dni.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *